Jak wyczyścić bazy dłużnicze typu BIK lub KRD

By: kredytyns0comments

Kiedy jesteśmy zadłużeni i nie spłacamy zaległości w terminie, Firmy pożyczkowe zapisują nas do baz dłużniczych typu BIK KRD czy ERIFF

Nie trzeba się starać by na taką bazę się dostać. 2 niespłacone raty czy nieopłacony mandat lub rachunek bieżący i już możemy widnieć w bazach jako osoba niewiarygodna finansowo, co może nam przysporzyć wiele kłopotów.

Po pierwsze gdy widniejemy w bazie to ŻADEN bank nie udzieli nam kredytu. nawet wiele firm pozabankowych odmawia udzielenia pożyczki, uzasadniając podając powód

Niestety nie możemy panu udzielić pożyczki ze względu na złą historie kredytową/wpisy w bazach dłużniczych

Na szczęście te bazy nie są wieczne i taki wpis można usunąć. Lecz nie każdy da się łatwo wykasować, ponieważ pewne zapisy są nie do ruszenia. Jednakże często usunięcie dwóch, trzech negatywnych zapisów zdecydowanie poprawia tzw. scoring Klienta, a tym samym otwiera nowe możliwości wcześniej niedostępne.

Jednak bardzo ważnym warunkiem jest to iż dany/e kredyt/pożyczka MUSI być spłacone całkowicie. Bo tylko wtedy można podjąć się działań prawnych mających na celu wyprostowanie sytuacji w BIK i BRD. Aby móc pracować pod kątem kasowania negatywnych zapisów niezbędne jest podjęcie przez Klienta pełnego raportu z Biura Informacji Kredytowej BIK z siedzibą w Warszawie. Podpowiemy jak to zrobić najszybciej i najprościej.

Jakie korzyści daje nam czyszczenie baz??? Przede wszystkim przywraca danego Klienta na łono Klientów wiarygodnych i solidnych. Niesie to dalekie reperkusje w rodzaju możliwości zorganizowania tańszego kredytu konsolidacyjnego itp.

 

Inne wpisy